Corona Virüs Bilgilendirme

Tarafından mehtap

Değerli müşterilerimiz dünyada ve ülkemizde sürmekte olan covid-19 pandemisi bir yılı aşkın bir süredir devam etmektedir. Salgın devam ederken uluslararası örgütler ve devletler salgını engellemek ve can kayıplarını azaltabilmek için çeşitli önlemler ve kısıtlamalar almaktadır. Alınan bu önlem ve kısıtlamalar hiç kuşkusuz ki toplum sağlığı için gereklidir. Bu süreç den iş hayatı da olumsuz etkilenmektedir. Bir çok ülke girişte hatta ülkeye uçuş için aşı bilgisi istemektedir. Özellikle yurt dışına yapılması planlanan iş seyahatleri, fuar vs. faaliyetler için önceden bilgi edinmek ve planları buna göre yapmak gerekmektedir.

Seyahatiniz öncesi bilgi amaçlı olarak aşağıda sizler için bazı bilgileri derledik.

Uluslararası seyahatlerde Corona Virüs tedbirleri

Yurt dışına yapacağınız fuar veya iş gezisi seyahatleri planlarken gideceğiniz ülkelerdeki seyahat kurallarını incelemenizi öneriyoruz.

Ülke bazında uygulanan tedbir ve yasaklar günlük değişim göstermektedir. Bu nedenle katılmayı planladığınız fuar veya yurtdışı iş gezileriniz öncesi ziyaret edeceğiniz ülke için uygulanan kuralları İngilizce olarak aşağıda ki ülkelere göre seyahat haberleri butonunu tıklayarak ilgili bağlantı sayfasından öğrenebilirsiniz. Ayrıca şartlarınızın gitmek istediğiniz ülkenin kurallarına uygun olup olmadığını incelemek için pasaport, vize ve sağlık bilgileri sayfasını ziyaret edin. Seyahat edeceğiniz ülke seyahatinizden önce PCR testi veya Aşı kartı istiyor olabilir. Bu bilgileri de THY nin aşağıda link verdiğimiz sayfasından ulaşabilirsiniz.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Onay Daha Fazla Bilgi Edinin